Naczynia żeliwne emaliowane

Naczynia żeliwne emaliowane

Naczynia żeliwne emaliowane

Naczynia żeliwne emaliowane LAVA.
W naczyniach LAVA emaliowany jest każdy element naczynia, łącznie z górnymi krawędziami naczynia, pokrywki, dzięki czemu nie ma potrzeby ich zabezpieczania przed rdzewieniem po każdym użyciu. Naczynia emaliowane LAVA to szeroka gama kształtów oraz rozmiarów. Garnki i patelnie LAVA to doskonała jakość oraz ponadczasowy design. Naczynia żeliwne są wytwarzane w zakładach LAVA przy wykorzystaniu ponad 40-letniego doświadczenia oraz najnowocześniejszej technologii odlewów i emaliowania.
Ponieważ wiele procesów produkcyjnych wciąż opiera się na umiejętnościach manualnych, każdy element ma własną indywidualność. Dlatego też mogą wystąpić niewielkie różnice w wykończeniu. Jednak żadna z nich nie wpływa na jakość lub funkcjonalność produktu.
Szklista emalia, która całkowicie pokrywa każdy element, jest wyjątkowo trwała  i to dzięki niej naczynia mają wszechstronne zastosowanie: od przygotowania, poprzez gotowanie, smażenie duszenie, pieczenie do serwowania i przechowywania żywności włącznie.
Każde naczynie jest  ręcznie sprawdzane kilka razy podczas procesu produkcji, aby zapewnić zachowanie najsurowszych standardów jakości. Garnki i patelnie są testowane w zaawansowanych laboratoriach LAVA kilkadziesiąt razy. Wszystkie emalie stosowane przez LAVA są zgodne z aktualnymi Normami Międzynarodowymi. Garnki i patelnie żeliwne LAVA są wykonane z najwyższej jakości żeliwa na świecie. Nie zawierają żadnych szkodliwych dodatków.

patelnia żeliwna naleśnikowa

patelnia żeliwna naleśnikowa

Przed pierwszym użyciem:
– Usuń wszystkie etykiety
– Umyj  garnek w gorącej wodzie z płynu do mycia naczyń, dokładnie spłukaj a następnie wysusz.
– Twoje naczynie żeliwne jest  gotowe do użycia.

Zastosowanie:
–  Naczynia można stosować do przygotowywania potraw na  wszystkich typach płyt kuchennych: gazowych, ceramicznych, indukcyjnych.
– Naczynia bez drewnianych elementów można używać w piekarnikach.
– Uwaga: Naczyń nie można użytkować w kuchenkach mikrofalowych!

Użytkowanie:
– Nie należy przeciągać naczyń LAVA po szklanej płycie kuchennej, ale należy je przenieś z jednej strefy grzewczej do drugiej.
– Naczynia  nie nadają się do gotowania na sucho. Należy dodać płynu, oleju, tłuszczu lub masła w takiej ilości aby całkowicie pokryć dno naczynia przed rozpoczęciem podgrzewania.

naczynie z żeliwa

naczynie z żeliwa

– Zintegrowane żeliwne uchwyty lub gałki ze stali nierdzewnej mogą być używane we wszystkich temperaturach pieca.
– Drewnianych uchwytów nie wolno wkładać do piekarnika.
– Nie umieszczaj zimnych naczyń bezpośrednio na rozgrzanym ruszcie piekarnika lub płyty grzewczej – zimne naczynie należy ustawić na zimnym ruszcie piekarnika lub zimnej płycie grzewczej a następnie rozpocząć podgrzewanie .
–  Ponieważ zintegrowane uchwyty z żeliwa i gałki ze stali nierdzewnej nagrzewają się podczas podgrzewania, należy używać suchej, grubej szmatki lub rękawic kuchennych, aby można było z nich korzystać przez cały czas.
– Najsmaczniejsze rezultaty gotowania, w tym smażenia i duszenia, będą przy podgrzewaniu umiarkowanymi i niskimi temperaturami. Naczynie podgrzewaj stopniowo, aby uzyskać najbardziej równomierne i wydajne efekty gotowania. Gdy naczynie jest gorące, można kontynuować  podgrzewanie w niższych ustawieniach.

naczynie żeliwne do zapiekania

naczynie żeliwne do zapiekania

– W przypadku wrzącej wody do warzyw lub makaronów możliwe są wysokie temperatury. Wysokie temperatury nie powinny być natomiast nigdy używane do podgrzewania garnka. Żeliwo zatrzymuje ciepło tak dobrze, że jeśli naczynie zostanie przegrzane w ten sposób, przyczyni się to do odbarwienia powierzchni naczynia.
–  Aby zmaksymalizować wydajność i zapobiec przegrzaniu boków garnków lub uszkodzeniu uchwytów, dopasuj podstawę garnka do strefy grzewczej. Długie uchwyty powinny być umieszczone bezpiecznie na płycie kuchennej lub płycie grzewczej, w przeciwnym razie uchwyty będą narażone na bezpośredni ogień, powodując odbarwienie i deformację uchwytów.
–  Nie podgrzewaj pustego naczynia  ani nie dopuść, aby patelnia wygotowała się na sucho. Może to spowodować trwałe uszkodzenie szkliwa i garnka.
–  Do ochrony powierzchni i mieszania używać odpornych na ciepło przyborów kuchennych :silikonowych, odpornych na ciepło tworzyw sztucznych lub drewnianych narzędzi. Sporadyczne używanie metalowych naczyń może pozostawiać srebrne ślady.

brytfanna żeliwna

brytfanna żeliwna

– Nie stukaj metalowymi przedmiotami po bokach naczyń emaliowanych,  gdyż może dojść do uszkodzenia szkliwa.
– Nie ciąć żywności bezpośrednio na szkliwie.
–  Gorące naczynia odkładaj zawsze na maty silikonowe, drewniane deski itp.
– Miksery lub elektryczne mieszacze ręczne nie powinny być używane w naczyniu żeliwnym. Może to spowodować  uszkodzenie szkliwa.
– Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, należy upewnić się, że produkt nie wystaje z płyty kuchennej podczas gotowania. Produkt należy zdjąć z kuchenki po przygotowaniu i postawić poza zasięgiem dzieci oraz odczekać, aż ostygnie.
– Użyj pokrywy, aby uniknąć uszkodzeń / obrażeń, które mogą być spowodowane rozbryzgami. Podczas gotowania, nie pozostawiaj naczynia bez nadzoru.

patelnia żeliwna

patelnia żeliwna

Mycie, konserwacja i przechowywanie:
– Po użyciu zawsze schładzaj naczynie przez kilka minut, a następnie umyj w gorącej wodzie z płynem. Dokładnie opłucz i osusz.
Uwaga: Nie napełniaj gorącego naczynia zimną wodą lub zanurzaj w zimnej wodzie, ponieważ może to spowodować uszkodzenie szkliwa wywołane szokiem termicznym.
– Jeśli są resztki jedzenia, napełnij naczynie ciepłą wodą i pozostaw do namoczenia na 15-20 minut, a następnie umyj w zwykły sposób.
–  Do usuwania uporczywych pozostałości można stosować nylonowe lub miękkie ścierne myjki lub szczotki. Nie należy używać metalowych myjek ani ostrych ściernych środków czyszczących, ponieważ mogą one uszkodzić szkliwo i polerowane wykończenia.
– Czarne emaliowane powierzchnie gotowania z czasem wytworzą patynę (brązowawy film). Nie należy go czyścić.

patelnia żeliwna

patelnia żeliwna

– Wszystkie naczynia kuchenne,  pokrywy z żeliwa lub stali nierdzewnej mogą być myte w zmywarce, ale stałe zmywanie może doprowadzić do matowienia wykończenia szkliwa. Nie jest to szkodliwe i nie wpływa ujemnie na wydajność. Podczas korzystania ze zmywarki należy zawsze umożliwić ukończenie cyklu przed otwarciem drzwi. Zapewni to dokładne wysuszenie naczyń kuchennych.

UWAGA: Drewniane uchwyty naczyń nie nadają się do mycia w zmywarce.
–  Podczas używania zmywarki do naczyń żeliwnych emaliowanych, mogą pojawić się na naczyniach  plamy i przebarwienia spowodowane różnymi detergentami. Takie uszkodzenia nie są objęte gwarancją.
– Nigdy nie przechowuj naczyń kuchennych, gdy są jeszcze wilgotne. Naczynia przechowuj w suchym i przewiewnym miejscu  z dala od kuchennej pary.
–  Regularnie sprawdzaj  a gdy zajdzie taka potrzeba, dokręcaj rączki, uchwyty, gałki naczyń i pokryw.
– Żeliwo emaliowane LAVA jest wyjątkowo trwałe, ale może zostać uszkodzone, jeśli przypadkowo spadnie lub uderzy o twardą powierzchnię.

żeliwny garnek

żeliwny garnek

Naczynia żeliwo nadają się do wszystkich technik gotowania. Ponieważ ciepło będzie równomiernie rozprowadzane na całej powierzchni naczynia, jest ono idealne do przygotowywania posiłków, które wymagają gotowania przez dłuższy czas na średnim ogniu, takich jak np. gulasz. Para wytwarzana w naczyniu kondensuje dzięki specjalnej konstrukcji pokrywki i ponownie miesza się z jedzeniem, dzięki czemu chroni się smak oraz wartości odżywcze w posiłku.
Garnki i patelnie wykonane z żeliwa LAVA skutecznie chronią ciepło.
Żeliwne naczynia do gotowania i podawania LAVA mogą być używane do utrzymywania niskiej temperatury zimnej żywności. Wystarczy odpowiednio schłodzić garnek w lodówce a będzie on odpowiednio utrzymywał jedzenie zimne, aby je podawać  w gorący letni dzień.

Produkty firmy LAVA do kupienia w naszym sklepie internetowym – kliknij tutaj

 

——— /// ———

Udostępnianie i publikowanie zdjęć z naszej strony możliwe tylko ze wskazaniem źródła w postaci linku do strony: garnkizeliwne.com

Naczynia ceramiczne ręcznie malowane

Naczynia ceramiczne ręcznie malowane

Glazurowane naczynia ceramiczne nie powinny być długo namaczane w wodzie, ponieważ ceramika pochłania wodę, która powoduje pojawianie się mikropęknięć.
Ręczne mycie miękką gąbką, w letniej wodzie z dodatkiem kilku kropel delikatnego płynu do mycia naczyń znacznie wydłuża żywotność naczynia.

Zmywarka
Wzór na naczyniach został pokryty glazurą a następnie wypalony. Dzięki temu procesowi uzyskano naczynia które mogą być myte również w zmywarkach.

naczynia ceramiczne ręcznie zdobione

naczynia ceramiczne ręcznie zdobione

ceramika ręcznie zdobiona, ceramika hand painted, naczynia w stylu folk

ceramika ręcznie zdobiona

Piekarnik
Umieścić naczynie z przygotowaną potrawą na kratce zimnego piekarnika a następnie rozgrzać stopniowo piekarnik do żądanej temperatury. Po wyjęciu z piekarnika, umieść gorące naczynie na suchej ściereczce lub desce, aby zapobiec nagłemu chłodzeniu.
Uwaga: W trakcie pieczenia (po rozgrzaniu naczynia), jeżeli zajdzie konieczność dodania wody, upewnij się że wlewany płyn jest również gorący.

Mikrofala
Naczynie może być również używane w kuchenkach mikrofalowych.

Kuchenka
Naczynie NIE MOŻE być użytkowane na kuchence lub na otwartym ogniu.

naczynia ręcznie zdobione

naczynia ręcznie zdobione

naczynia do piekarnika

naczynia do piekarnika

 

——— /// ———

Udostępnianie i publikowanie zdjęć z naszej strony możliwe tylko ze wskazaniem źródła w postaci linku do strony: garnkizeliwne.com