Domowy majonez – pyszny i super zdrowy

domowy majonez, garnki gliniane przepisy, garnki gliniane zastosowanie

domowy majonez

Składniki:
1 żółtko
1 łyżeczka musztardy (najlepiej dijon)
150 ml oleju lnianego budwigowego (lub innego dobrej jakości)
kilka kropel soku z cytryny

Wykonanie:
Do miski włożyć żółtko oraz musztardę, następnie kulą do ucierania dokładnie rozetrzeć żółtko z musztardą. Do roztartej masy stopniowo dodawać olej – najlepiej jedną ręką ucierać a drugą delikatnie wlewać olej po ściance miski – najważniejszy jest początek kiedy olej zaczniemy łączyć z żółtkiem i musztardą. Po dodaniu całego oleju, wcisnąć kilka kropel soku z cytryny i rozetrzeć – majonez zmieni delikatnie kolor na jaśniejszy.

 

Ważne: jajko i olej muszą być prosto z lodówki.

Na początek może wydać się to trudne ale tak nie jest. Ten kto raz ukręci domowy majonez, ten już sklepowego nie tknie. Majonez ucieramy dosłownie przez chwilę a otrzymujemy w zamian mały słoiczek pysznego, zdrowego majonezu, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie Świąt Wielkanocnych. Ten pyszny i zdrowy majonez to również świetny dodatek do domowych sałatek – olej budwigowy znany jest ze swoich niemal niezwykłych właściwości zdrowotnych. Majonez z oleju budwigowego ma żółty kolor oraz lekko orzechowy smak a także gęstą kremowa konsystencję.
Wtedy kiedy potrzebujemy więcej majonezu, bierzemy kilka żółtek na raz a ucierać możemy blenderem lub mikserem.

——— /// ———

Udostępnianie i publikowanie przepisów z naszej strony możliwe tylko ze wskazaniem źródła w postaci linku do strony: garnkizeliwne.com